فروشگاه روبان دوزی نسیم

آموزش روبان دوزی مقدماتی وپیشرفته،و همچنین فروش سفارشات درخواستی

وسایل مورد نیاز:

روبان 4 سانتی حریر به رنگ زرد( اگر سیم دار باشد بهتر است)، روبان نیم سانتی یه رنگهای سبز و قهوه ای، سوزن و نخ همرنگ روبان.

حدود 10 سانت از روبان حریر زرد را جدا کرده و دو لب آن را با فندک میسوزانیم تا ریش نشود. سپس این دو لب را روی هم گذاشته و با سوزن و نخ همرنگ میدوزیم ( دو بار به صورت رفت و برگشتی میدوزیم تا نشکافد.) و نخ را گره زده و جدا میکنیم.سپس روبان را وارونه کرده تا درز دوخته شده مشخص نباشد. اکنون وسط هر چهار ضلع مستطیل به دست آمده را حساب کرده و علامت میگذاریم. با سوزن و نخ همرنگ روبان، از وسط یکی از اضلاع شروع به کوک زدن کرده تا به وسط ضلع دیگر برسیم، دوباره کوک میزنیم تا به وسط ضلع دیگر رسیده و این کار را ادامه می­دهیم تا به نقطه­ی شروع برسیم و یک لوزی به دست بیاید:

گل یاس1

اکنون به آرامی نخ را می­کشیم تا شکل زیر به دست بیاید، سپس چند بست زده و محکم میکنیم:

گل یاس2

اگر روبان سیم دار بود میتوان لبه های گلبرگ را حالت داد.

برای مونتاژ باید چند عدد دیگر از این گل­ها درست کنیم. روبان نیم سانتی قهوه ای را داخل سوزن کرده و از داخل پارچه بیرون می­ آوریم. سپس آنقدر تاب میدهیم تا به شکل ساقه دربیاید. آنگاه در طرف دیگر پارچه فرو میکنیم( بستگی به طول ساقۀ دلخواه دارد.) و روبان را در پشت پارچه گره میزنیم. گل ها را همان گونه که در شکل میبینید در اطراف ساقه قرار داده و با چند کوک ثابت میکنیم. سپس با استفاده از روبان نیم سانتی سبز، یک یا دو شلال ساده بر روی گل ها میزنیم( به عنوان کاسبرگ گل).

گل یاس3

میتوان برای ساقه از سیم گلسازی نیز استفاده کرد و با روبان روی آن را پوشاند.

از این گل میتوان برای تابلو استفاده کرد( چند شاخۀ پر از این گل درست کرده و در میان گل های دیگر در تابلو استفاده کنید.).

منبع: کتاب هنر روبان دوزی مدرن ۴،خانم آفاق امیریان


برچسب‌ها: آموزش گل یاس, گل یاس, آموزش گلهای روبانی

[ شنبه ۲۳ دی۱۳۹۱ ] [ 16:34 ] [ نسیم ]

[ ]